Jak vybrat čistící prostředek pro erotické pomůcky?

Údržba erotických pomůcek je proces, který nelze podceňovat. Pokud chcete, aby vám pomůcky sloužily ve vysoké kvalitě hodně dlouho, je potřeba jim dopřát nějakou tu péči a průběžně je udržovat v čistotě a vhodném prostředí.
 

Kdy pomůcky čistit či dezinfikovat?

Ideálně před použitím a po něm.
 
Určitě po použití, protože tělesné sekrety po delším čase za prvé vydávají specifické zápachy, za druhé mohou povrch pomůcek vážně narušit. Očista je na místě i před použitím, protože bez ohledu na způsob skladování nikdy nezaručíte perfektní čistotu a bezchybné prostředí.
 
 

V jakých formách se čisticí prostředky prodávají?

Jako spreje, gely, roztoky, napuštěné ubrousky i pudry.
 
Univerzální je dezinfekční sprej, který stačí na pomůcku nastříkat, nechat chvíli působit a pak omýt teplou vodou. Další typy slouží pro pečlivější čištění, otírání nebo údržbu materiálu.
 
 
 

Mohu použít všechny prostředky na všechny pomůcky?

Některé typy, například univerzální dezinfekci, lze použít téměř na cokoli. Speciální prostředky mohou ale některým materiálům spíše uškodit než pomoci.
 
Protože jsou pomůcky jen z několika skupin materiálů (silikon, guma, plast, kov), je většina čisticích prostředků prakticky univerzálních. Prodejce vám obvykle nabídne přímo při prodeji konkrétní pomůcky nejvhodnější čisticí prostředek a podrobně vysvětlí jeho aplikaci.
 
 

Na co se používají pudry?

Hlavně na Real Feel Super Skin, patentovaný materiál masturbátorů Fleshlight
 
Real Feel Super Skin je unikátní materiál velmi přesně imitující vaginu a připomínající růžovou barvou a měkkostí marsmallow. Kvůli své citlivosti je nutné věnovat mu zvýšenou pozornost a péči. Právě k tomu slouží pudr, který udržuje jeho měkkost a brání jakémukoli ztuhnutí nebo ztvrdnutí.
 
 
 

Existují nějaké prostředky na latex?

Určitě. Za prvé čisticí, za druhé přípravky na podporu kluzkosti a snadnější manipulaci.
 
U latexu je potřeba jak čistění, tak i správná přilnavost na kůži. Proto existují kromě čisticích prostředků a sprejů na dostatek lesku také prostředky, díky kterým se latex snáze obléká a mnohem lépe se pohybuje po lidské kůži.
 
 
 

Existují na erotické pomůcky nějaké boxy nebo pouzdra?

Ano, jak větší boxy, tak i menší pouzdra na jednotlivé pomůcky.
 
Luxusnější pomůcky jsou většinou dodávány v kartonových krabicích vhodných i jako dárek a samotné bývají v textilním sáčku. Obecně lze na erotické pomůcky zakoupit plastové boxy, případně kufříky nebo i tašky.
 
 
 
 
Nákupního poradcu vytvořil: ruzovyslon.cz